Artık Türkiye’nin zamanı

2007 yılının başında Turkcell takımına yeni katıldığım günlerde Turkcell’lilerle birlikte geleceğin bir resmini çizdik.

Bu çalışmanın sonucunda Turkcell için “Türkiye’nin Lider GSM firması” tanımlamasının yetersiz olduğu düşüncesiyle “Türkiye’nin Lider İletişim ve Teknoloji Şirketi” vizyonunu önümüze koyduk.

Bu vizyonla tüm Turkcell takımı olarak yıllardır yaptığımız çalışmalar sayesinde,  tüm dünyayı etkisi altına alan mobil internet çağına bir adım önde girmeyi başardığımızı görüyorum. İstedik ki, hayatın her alanında teknoloji yaşamı zenginleştirsin ve kolaylaştırsın. Yine bu sayede şirketlerimiz ve insanımız dünya ile rekabet edebilsin, teknolojiyle rekabet avantajı yaşasın ve refah düzeyi artsın.

Matbaa ile icadından 300 yıl sonra tanışan bu topraklar, son 500 yıldır belki de ilk kez bilgiye erişim teknolojilerinde dünyanın gerisinde değil, önünde yer alıyor. Bunu her düşündüğümde büyük bir gurur ve mutluluk duyuyorum. Çünkü internet küresel olarak bilgiye ulaşma ve bilginin üretilmesi süreçlerini kökten değiştiriyor. İnternet, dünyayı “düzleştiren” yapısı sayesinde müthiş bir fırsat eşitliğini de beraberinde getiriyor.  Turkcell’in genişbant vizyonu ve yatırımları sayesinde Türk insanının, şirketlerimizin, kurumlarımızın elinde, sahip oldukları gerçek potansiyeli açığa çıkarmalarına imkân veren müthiş bir fırsat eşitliği var. Yani Urfalı Emine artık evinden dünyadaki tüm bilgilere, dünyanın en büyük kütüphanesine, dünyanın diğer ucunda verilen derslere internet üzerinden erişebilir hale geldi. Emine’nin Japon, İsveçli, Amerikalı akranlarından eksiği kalmadı.

Mobil iletişimin artan momentumuyla, tüm dünyayla birlikte Türkiye’de de büyümeye devam ediyor, edecek. Fransa’nın saygın üniversitesi INSEAD’ın raporuna göre mobil şebeke kapsamasında Türkiye dünya birincisi konumunda. Turkcell Superonline ile evlere kadar saniyede 1000 Megabit internet hızımız ile Türkiye’yi dünyada ilk 5 ülke arasına soktuk. 32 bin km’yi aşkın fiber altyapıya ulaştık. Türkiye’de her gün 35 milyon abonemiz hayatı bizimle paylaşmayı, Turkcell’in sunduğu olanaklarla iletişim kurmayı tercih ediyor. 9 ülkede 70 milyona yaklaşan abonemize hizmet veriyoruz. Müşteri deneyiminde en üst seviyeyi yakalamak, onlara en ileri teknolojiyi, en kaliteli iletişim olanaklarını inovatif bir yaklaşımla en uygun fiyatlara sunmak temel önceliğimiz. İnsanlarımızın bilgiye ve teknolojik imkânlara daha çabuk ulaşacak olmasından hareketle ve yeniden kazandığımız özgüvenimizle ‘Artık Türkiye’nin Zamanı’ diyoruz…

Bununla birlikte farkındayız ki binalar yapılır, teknoloji kullanılır ama tüm bunların temelinde ‘insan’ vardır. Bu gerçekliğin bilinciyle hareket ettiğimiz için, Artvin’den Karaman’a açtığımız çağrı merkezlerimizde eğitimli gençlerimiz iş imkânına kavuşuyor. Olimpiyatlarda bayrağımız daha çok dalgalansın diye başarılı sporcularımızı destekliyoruz. Kadınlarımızın emeklerini geliştirip kendi ekonomik özgürlüklerini kazanabilmeleri için onlara yardım ediyoruz.  ‘İşimiz teknoloji, işimiz insan’ mottomuza uygun olarak gelecekte de Türkiye’ye ve insanlarımıza katkı için çalışmaya devam edeceğiz.

Yer işareti koy Kalıcı Bağlantı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir