Amazon’un manavlık yaptığını biliyor muydunuz

Kitap, DVD ve elektronik cihaz satışları konusunda en başarılı online satış firmalarından biri olan Amazon sebze meyve işinde de büyüyor.

Dünya’nın en aktif online alışveriş platformlarından biri olan Amazon, bugüne kadar kitaplar, CD’ler, DVD’ler ve elektronik cihazlar satarak öne çıktı. Amazon her zaman gündemi yakından takip etti ve insanların alışveriş yapmasını her açıdan teşvik etmeye özen gösterdi. Firmanın sattığı ürünlerin çeşitliliği de bu bakış açısı doğrultusunda günden güne artıyor. Firma, son dönemde öylesine geniş kapsamlı bir alışveriş platformu haline geldi ki, sebze meyve satışlarına bile önemle el atmış durumda. AmazonFresh adı verilen servis, son haberlere göre birçok şehrin ardından Dünya devi New York’ta da hizmet vermeye başladı.

Amazon Prime üyeleri için sebze meyve bir tık uzaklıkta

Peki taze sebze meyve, ne kadar sürede taşınıyor? Amazon, New Yorkluların sabah 10:00’dan önce sipariş vermeleri halinde aynı gün içerisinde ürün teslimatının garantisini veriyor. AmazonFresh, özellikle orta üst gelir seiyesindeki aileleri hedef kitle olarak görüyor. Bu hizmeti kullanmak için yıllık ücretle üye olunan Amazon Prime servisine dahil olmak gerekiyor. Amazon şimdiden Seattle ve California’nın bazı metro bölgelerinde de AmazonFresh servisini sunmaya hazırlanıyor anlaşılan o ki Jeff Bezos, sebze meyve satışlarında da bir Dünya markası olmayı hedefliyor.

Havada uçan sebzeler görecek miyiz?

Makineler arası iletişim konusunda trendleri belirleyen firmalardan biri olan Amazon, 2013 yılının son çeyreğinde Amazon Prime Air hizmetini tanıtarak tüm Dünya’nın ilgi odağı olmuştu. 4 pervaneli akıllı robotlarla havadan taşımacılık yapmayı hedefleyen Amazon Prime Air hizmeti, geleceği konu alan bilim-kurgu filmlerinden kaçmış gibi görünen çılgın bir projeydi. AmazonFresh servisini düşündüğümüzde, aklımıza ister istemez Amazon Prime Air teknolojisi de geliyor. Amazon şimdilik bu iki yeni oluşumun birbirine bağlı olup olmayacağı hakkında bir açıklama yapmadı ama, taze taşınması için hız gerektiren sebze meyve gibi ürünler, belki de yakın gelecekte Amazon Prime Air ile uçurularak servis edilecek. Belki de yakında sebze meyve taşıyan uçan robotlar havada geziyor olacak.

Amazon bugüne kadar teknoloji ve e-ticaret alanında ortaya attığı fikirlerle, verdiği hizmetle hep en ön planda oldu. Günlük 170 milyondan fazla tekil kullanıcıya ulaşan Amazon, bakalım sebze meyve satışlarında ne kadar ileri gidebilecek.

Yer işareti koy Kalıcı Bağlantı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir